image2

۷۰ درصد آلودگی شهر تبریز مربوط به خودروهاست

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حمید قاسمی صبح امروز در آیین افتتاح اولین مرکز جداسازی پی وی سی از مس در شمال‌غرب کشور با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا اظهار کرد: این مرکز اولین جداسازی پی وسی در شمال‌ غرب کشور، است و البته بعد از چالش‌های فراوان ار بحث محیط،زیستی که یک قسمت در زمینه زیست محیطی بوده افتتاح چنین مرکزی کمک شایانی خواهد کرد.

وی ادامه داد: در مقایسه آماری بین کلانشهرها تبریز پاک‌ترین شهر در چند روز اخیر بوده است و البته تهران نیز به علت بارش‌های اخیر هوای ناپاک زدوده شده است.

مدیرکل محیط زیست استان با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد آلودگی شهر تبریز مربوط به خودروها است، ادامه داد: عمده آلودگی از خودروهای فرسوده است که یکی از اهداف این مجموعه خارج کردن این خودروها از خیابان‌های سطح شهر بوده است.

وی ابراز کرد: از طریق حمایت از مجموعه‌های نظیر حذف خودروهای فرسوده توانستیم بخشی از آلودگی را کنترل کنیم و البته نیاز به همدلی تمام مردم در این زمینه است.

قاسمی با بیان اینکه از طریق هیأت وزیر موظف شده است سرانه فضای شهر و ناوگان عمومی افزایش یابد، افزود: همه اقشار مردمی در کنترل آلودگی هوای شهر سهیم هستند.

گفتنی است در این مراسم دستگاه جداسازی پی وی سی از مس با حضور مسئولان استانی افتتاح شد و شروع به کار کرد.